• Utylizacja amalgamatu i obsługa separatorów

  • 14 listopada 2018

Separator amalgamatu – który system dostępny na rynku jest najlepszy?

Separator amalgamatu – który system dostępny na rynku jest najlepszy?

Separator amalgamatu – który system dostępny na rynku jest najlepszy? 800 533 Utylizacja amalgamatu - profesjonalny serwis amalgamatu

Separator amalgamatu:
który system dostępny na rynku jest najlepszy?

Separator amalgamatu to urządzenie to służy do zatrzymywania i zbierania cząstek amalgamatu – w tym również cząstek znajdujących się w zużytej wodzie. Separator zbiera rtęć, która znajduje się „w linii” pomiędzy pompą a kanalizacją. Ścieki dentystyczne przepływają przez przewód podciśnieniowy i przechodzą przez separator amalgamatu, w którym oddzielają się i zbierają fragmenty zębów, amalgamat oraz rtęć.

Amalgamat dentystyczny zawiera aż 50% niebezpiecznej rtęci, a także metale ciężkie takie jak srebro, cynk, miedź i cynę.

Od stycznia 2019 roku każdy gabinet stomatologiczny zobowiązany jest to zamontowania separatora amalgamatu zgodnie z przepisami UE. Wymóg ten będzie surowo przestrzegany przez kontrolę sanepidu, a za nieposiadanie urządzenia będą grozić wysokie kary pieniężne, również związane z zamknięciem gabinetu.

Systemy separacji amalgamatu dostępne na rynku

Na rynku można znaleźć wiele systemów, oferujących sprzedaż, montaż i serwis separatorów amalgamatu. Przedstawimy zatem kilku przedsiębiorców i zastanowimy się, która z marek oferuje najlepszy system urządzeń ssących tego rodzaju.

Separatory Metasys

Metasys oferuje zarówno pompy z możliwością z ssania na mokro, jak i na sucho oraz takie, które można podłączyć zarówno do jednego stanowiska, jak i do pięciu z nich. Niestety, jest również dość kosztowna, a w cenach separatorów nie są zawarte ceny montażu czy transportu urządzenia.

Separatory Cattani

Firma Cattani również oferuje kilka rodzajów urządzeń, w zależności od mocy i wydajności zastosowania. Tak samo jak jej poprzedniczka, nie podaje cen wraz z montażem, który oprócz zakupu pojedynczego urządzenia, wynosi dodatkowo 3000 PLN.

Separator Dürr Dental

Marka ta posiada jedynie trzy sprzęty na rynku, ale za to można zaopatrzyć się u nich w obudowę do separatora, która zgodna jest z przepisami UE. Koszt takiej obudowy sięga nawet 4000 PLN.

LIDREX – zalety naszych separatorów

LIDREX jest certyfikowanym dostawcą usług, w zakresie sprzedaży, transportu, montażu, a także wymiany separatorów amalgamatu. Jako eksperci w zakresie usług stomatologicznych, posiadamy duże doświadczenie w recyklingu amalgamatów. Wiemy jakie praktyki stomatologiczne muszą spełniać przepisy ochrony środowiska, dotyczące odpadów amalgamatowych w stomatologii.

Oferujemy profesjonalne i rzetelne podejście do sprzedaży separatorów amalgamatu, zgodne z polskim prawem.

Separatory funkcjonalne i łatwe w obsłudze

Oferowane przez nas separatory łączą w sobie funkcjonalność i łatwość w obsłudze, ze względu na:

  • Brak układów elektronicznych
  • Bezobsługowość
  • Funkcjonalność dla wszystkich typów systemów ssących
  • Możliwość podłączenia bezpośrednio do rur przewodu ssącego
  • Bardzo niską cenę w porównaniu do wszystkich innych separatorów dostępnych na rynku

Nasza koncepcja to niezwykła łatwość w instalacji i wymianie, z bardzo niską ceną.

Utylizacja amalgamatu dentystycznego

Silver Service to kompleksowe rozwiązanie do recyklingu amalgamatów. Usługa łączy recykling odpadów amalgamowanych z obsługą wysokiej jakości.
Po zdecydowaniu się na usługę, otrzymasz od nas pudełko ze wszystkim, czego potrzebujesz, a my zajmiemy się resztą. W zależności od zużycia, pojemnik będzie wymieniany raz lub dwa razy w roku. Dbamy o czas zamiany i organizujemy bezpieczny i bezproblemowy zbiór.

Usługa Silver dotyczy utylizacji i wymiany separatora. Obejmuje ona następujące okresy:

  • 1 raz w roku
  • 2 lub 3 razy w roku (w wypadku, gdy separator zapełni się)

Nasza firma zobowiązuje się również do wymiany wkładu filtrującego.

W razie nieprzewidzianych komplikacji gwarantujemy serwis w ciągu 24 godzin.
Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną konsultację dotyczącą zarządzania odpadami amalgamatowymi!